Domů » Mé další aktivity » PANOVA FLÉTNA

Panova flétna

Zvuk panovy flétny mi učaroval už v dětství, kdy jsme jako malí na gramofonu stále dokola přehrávali desku Magická flétna od Richarda Balla. K hudbě jsem měla blízko. Doma se hrálo i zpívalo, takže jsem odmala foukala do zobcové flétny a později jsem zkoušela klarinet. Panovu flétnu jsem pak zaslechla znovu asi ve dvaceti letech a začala jsem po tomto nástroji pátrat. V té době byly v prodejnách hudebních nástrojů panovy flétny vzácné a když byly, tak je novodurové…a já měla pocit, že tak nádherný nástroj by měl být z k přírodního materiálu.
Nakonec mi mou první panovu flétnu vyrobil David Heger, který je dnes, alespoň podle mého názoru, výrobcem nejkvalitnějších českých panových fléten. Mám od něj celkem tři flétny různých velikostí a ladění.
Můžete mne slyšet v hudební skupině Lístek. Příležitostně vystupuji jako host s jinými kapelami a hudebníky.

Vystoupení na Pernštejnsé fortuně v Pardubicích - foto Petra Opočenská
 

Videa najdete na Youtube v seznamu Lístek live.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace