Domů » Z mého rámu » Z mého rámu - Letní triko

Z mého rámu - Letní triko

Blížil se čas našeho letního táboření a protože děti rostou velmi rychle, to co loni bylo velké, letos už je mini. A tak vzniklo další z pružných letních triček univerzální velikosti...s využitím techniky prostiny, tentokrát s variací různých vzorů ve svislých proužcích.

Pro toto triko jsem na velký stojící rám napnula osnovu z 98 párů nití délky 110 cm.

 

Pracovala jsem s bavlněnými přízemi bílé, hnědé a žluté barvy.
Bílá - "Mirka" 90m/50g. Hnědá a žlutá - "Catania" 125 m /50 g .

 

Pro vzorovací proužky jsem napnula vždy jenu bílou a jednu hnědou nitku. Mezi těmito proužky jsou napnuty vždy čtyři nitky žluté, které vytvořily proužek jednobarevný. Schéma napnutí osnovy je vidět na fotografii.

 

Vzor jednotlivých proužků je vytvořen v prvních dvou řadách střídavým použitím jednoduchého a dvojitého zákrutu. Poté celá práce pokračuje již jen základní prostinou.

 

Asi 12 cm před koncem pletení jsem přidala z každé strany 12 žlutých nití na okraje rukávů a úplet jsem až do konce pletla na dvě části, takže veprostřed vzniknul výstřih. Středový ukončující řetízek je tak v ramenou. Po sejmutí z rámu stačilo úplet přeložit napůl, sešít po stranách a obháčkovat spodní okraj. Tady je výsledek...

 
 

Triko, jak vidíte, je opět díky své pružnosti univerzální velikosti, pro malé i velké holky, jako tričko nebo top.

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
22616199
*
Helena M. Ceretti
Your summer T-Shirt is beautiful. I would like to follow your description to make one.
Thank you so much to share the step by step.
Best regard

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace