Domů » Akce » Z jarních krajkářských trhů 2016

Z jarních krajkářských trhů 2016

V pátek a sobotu 13. a 14. května se opět konaly tradiční jarní krajkářské trhy v budově základní školy Curieových v Praze. A jako vždy bylo nač se dívat a co obdivovat. Účastnili se krajkářky a textilní výtvarníci nejen z Čech a Moravy, ale také z Polska, Ruska i z Francie.

K vidění a koupi byly nejen krajky různých druhů a technik, ale i šperky, oděvy, oděvní doplňky a pro tvořivé mnoho materiálů a komponentů pro vlastní kreativní práci.

Tady je alespoň malá foto ochutnávka toho, co mohli návštěvnící trhů vidět.

 
S nádhernými krajkami přijela z Ruska paní Elena Gorbunova, z Polska paní Monika Madej...
 
a z Fracie paní Rosanna Orgiu.
 
Své překrásné výrobky z ručně spřádané, tkané, paličkované a rostlinami barvené vlny a hedvábí přivezla paní Dana Vařilová.
 
S plstěnými výrobky přijela z Polska paní Irena Biskup.
 
Paličkovanou krajku vystavovala Jana Humlová
 
Ivana Domanjová a Jolana Davidovičová,
 
paní Iva Prošková...
 
nebo paní Dana Rosová.
 
Krásná šitá krajka byla k vidění od paní Vilmy Naskové.
 
K mé velké radosti nechyběly ani mé oblíbené oděvní výtvarnice Kateřina Jirásková a Jana Řeháková.
 
K vidění byly rozličné šperky...
 
 
 
 
a k dostání množství jiných rozličných výrobků a materiálů pro vlastní tvorbu.
 
 
U mého krosienkovacího stánku bylo tentokráte k vidění více krosienkovaného oblečení a kdo chtěl, mohl si pletení na rámu hned vyzkoušet.
 

Příští krajkářské trhy budu na podzim, v listopadu, tentokráte v gymnáziu profesora Jana Patočky v Jindřišské ulici v Praze.

Přijďte, stojí to za to!

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
1816101721
*
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace