Domů » Akce » Z jarních krajkářskách trhů

Z jarních krajkářskách trhů

Krajkářské trhy jarní i podzimní jsou pro mne akce, kterou mám moc ráda.
Třídy a chodby celé budovy gymnázia se naplní tvořivými lidmi a jejich výrobky… a dají se tu koupit také různé materiály, pomůcky a komponenty, takže si na své přijdou ti, kdo obdivují tradiční řemesla i ti, kdo chtějí nakoupit vše potřebné pro vlastní tvorbu. Je to místo setkávání stejně naladěných lidí a přátel, inspirující prostředí, kde člověk neví na co se dívat dříve.
Podzimní trhy bývají tak navštěvované, že se člověk stěží proplete od jednoho výstavního místa k druhému. Letošní jarní trhy měly velmi poklidnou milou atmosféru... sluníčko zlákalo spoustu lidí ven... a přesto se bylo nač dívat a co obdivovat.

 
krajky ze Slovenska paní Ivany Veneniové... ...a paní Terézie Vitkové
 

Přijely krajkářky nejen z Čech, ale i ze Slovenska, Polska a Ruska a šperkařky a textilní výtvarnice s malovanými nebo plstěnými oděvy a doplňky.
Zdaleka jsem nenafotila vše co bylo k vidění. Tady je alespoň pár fotografií krajek z různých krajů…

Neuvěřitelné tradiční ruské paličkované krajky
 
Paličkované krajky z Polska
 
Nádherné krajkové aplikace na oděvech paní Ivy Proškové
 
a nápadité paličkované kloboučky paní Ivany Domanjové...
 
Překrásné krajkové variace paní Hany Hyžákové...
 
Byly k vidění paličkované šperky
 
nebo háčkované české krajky
 
Mé místo s krosienkami...
 
s ukázkou práce na přenosném rámu a kdo chtěl, mohl si pletení i vyzkoušet. (foto Hanka Hurtíková)
 
A tady dokončená krajka
 

Tak třeba na viděnou na podzimních trzích...

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
522661
*
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace