Domů » Výstava krosienek ve Veszprému

Výstava krosienek ve Veszprému

Zvu vás srdečně na výstavu krosienek do maďarského města Veszprém,
kde mám tu čest vystavovat spolu s dalšími krosienkovými výtvarnicemi.

Výstava nabídne jak historické krosienkové textilie, tak současnou tvorbu, kterou zastupují výrobky moje, japonské výtvarnice Chieko Aihary, velké propagátorky techniky Carol James z Kanady a krosienkové skupiny z Norska v zastoupení Agnete Knop Risvik, Bjørg Natvik a Gerd Gjermundrød Ous.
Kurátorkami výstavy jsou Szonja Dohnál a Márta Egervári.

Vernisáž výstavy se koná 17.5. v 17:00 hodinHouse of Arts Veszprém.

 

Pokud se na výstavu nedostanete, tady je pár fotografií z mé tvorby, kterou na výstavě bude možné vidět. Autorem fotografií je skvělý fotograf Radek Syka.

Krosienkové šaty - bavlna, viskóza. Foto Radek SykaKrosienkové šaty - bavlna, viskóza. Foto Radek Syka

 

Krosienkový náhrdelník - postříbřený drát. Foto Radek SykaKrosienkový náhrdelník - postříbřený drát. Foto Radek Syka

 

Bezprstové rukavičky - kůže. Foto Radek SykaBezprstové rukavičky - kůže. Foto Radek Syka

 

Bezprstové rukavičky - bavlna. Foto Radek SykaBezprstové rukavičky - bavlna. Foto Radek Syka

 

Krosienková kabelka - kůže, postříbřený drátek. Foto Radek SykaKrosienková kabelka - kůže, postříbřený drátek. Foto Radek Syka

 

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
22681411
*
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace