Domů » Akce » Malá reportáž z lednového kurzu a pozvánka na další

Malá reportáž z lednového kurzu a pozvánka na další

Koncem ledna proběhl víkendový kurz krosienek zaměřený na krosienkované čepice a rozličné domácí přezuvky. Pro mne to byly krásné dva dny. Se třemi zručnými účastnicemi kurzu, dvěma pokročilými a jednou začínající jsme pracovali s různými krosienkovacími technikami. Vznikly teplé čepice a krásné pytlíčky. Jaké to bylo můžete vidět na fotkách.

Napínání osnovy...
 
Vzorování pomocí dvojitých zákrutů a vyplétání dírek.
 
Práce se základními krosienkovacími technikami při zhotovování praktického pytlíčku
 
Pytlíček zhotovený základní prostinou.
A vzorovaný pytlíček pletený kombinací základních technik.
 
Vkládání vzorovacích nitek do osnovy pro čepici.
 
Pletení teplých vlněných čepic...
 
Proháčkovat střed...
 
...sešít...
 
...a krásná čepice zdobená oplétáním je hotová.
 

Tentokráte čepice dostaly přednost před botkami...a musím říci, že dopadly parádně.
A protože letošní zima je opravdu bílá a chladná jak má zima být, je třeba držet příjemně v teple nejen naši hlavu, ale i krk, nohy a vůbec celé tělo. Proto jsem se rozhodla téma kurzu zopakovat a ještě přidat pár zimních kousků do šatníku. Pro začátečníky to budou kromě praktického pytlíčku teplé návleky na ruce nebo bezprstové rukavičky, pro pokročilé čepice, šály nebo domácí botky a jako třetí stupeň, pro více pokročilé, teplé bavlněné triko nebo vlněná vesta.

Tady je pár fotografií na co se můžete těšit.

Různé dvojité čepice, které hned tak neprofouknou.
 
Baret...
 
Rozšiřování čepice pomocí vkládaných osnovních nití.
 

Hotová vodnická čepice.
 

Rozličné domácí botky hotové i ponechané na ukázku rozpracované.
 

 

A tady je pozvání na příští kurz, který se bude konat 4. – 5. března v Modřanech. Podrobné informace najdete zde v pozvánce.

Těším se na setkání a společné krosienkování.

Sylva

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
2158186
*
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace