Domů » Letní kurz krosienek v Haslachu

Letní kurz krosienek v Haslachu

Přijměte pozvání do rakouského města Haslach an der Mühl. Od jara do podzimu zde vtextilním centru můžete navštívit kurzy různých textilních technik.

V týdnu 24. - 28. července to bude i kurz krosienek, který vedeme společně s Hankou Hurtíkovou.

A právě na tento týden navazuje i tradičně pořádaný víkendovýtrh textilních řemesel, který rozhodně stojí za návštěvu. Prodejci jsou mezinárodně zastoupení a vybíraní z velkého počtu zájemců. Máme radost, že na letošním trhu nás budete moci s krosienkami také potkat.

V Haslachu jsme v minulých letech vedli kurz již dvakrát a pokaždé mne nadchla krásná atmosféra celého malebného města i prostor staré tkalcovské fabriky, ve kterých jsou kurzy pořádány. Většinou probíhají i zajímavé doprovodné akce jako výstavy nebo koncerty.

Haslach je nedaleko českých hranic a máte-li poslední červencový týden nebo víkend čas navštívit náš kurz krosienek nebo se přijet podívat na trh, projít město a vykoupat se v nádherné řece, určitě přijeďte!

Těším se na vás!

 

Tady je několik fotek z minulých let.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
7129922
*
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace