Domů » Akce » Kurz krosienky na hradě Šternberk

Kurz krosienky na hradě Šternberk

Přijměte pozvání na kurz Krosienky pro začátečníky i pokročilé, který se bude konat
na hradě Šternberk 29. - 30. září 2018.

Na kurzu vás spolu se mnou bude provázet Hanka Hurtíková.

Na výrobě praktického pytlíčku se naučíte základy této prastaré techniky od napínání osnovy po dokončovací práce, nebo pokud už základní techniky krosienek zvládáte, můžete si zvolit další z pokročilých technik podle svého výběru.

Kurz je dvoudenní, ale je možné přihlásit se i jen na jeden den.

Pokud přijdete jen na jeden den, může se stát, že nestihnete dodělat celý výrobek. Určitě si ale techniku osvojíte a doma můžete pokračovat. Při absolvování celého dvoudenního kurzu, pokud už jste pokročilí, si pod vedením Hanky můžete vyzkoušet vyrobit i krosienkovanou síťovku.

 

Zároveň je to také poslední možnost prohlédnout si na hradě naši výstavu
KROSIENKY - MÓDA Z RÁMU, která tímto víkendem končí.

Neváhejte se hlásit, těšíme se na vás:)

 

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
11117210
*
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace