Domů » Jarní kurz krosienek na Fortně

Jarní kurz krosienek na Fortně

Přijměte pozvání na dvě květnová setkání s krosienkami.

Kde?

Na Fortně, v klášteře bosých karmelitánů na Hradčanech

Kdy?

Neděle 14. a 21. května 2023, vždy 10.00 - 18.00.

Ve dvou nedělních setkáních se společně zastavíme při proplétání nití, vnímání materiálu a vzájemného působení barev při prolínání přízí. Projdeme spolu napnutí osnovy, základy pletení i dokončovací práce. Krosienky jsou nejen velmi krásnou, praktickou a málo známou technikou, ale mohou být i meditací.

Hlásit na kurz se můžete přímo na webu Fortny zde.

 

Lze se přihlásit na jedno nebo na obě setkání. Jedno setkání 950,- Kč, obě setkání 1700,- Kč.

Těším se na Vás :)

 

Krosienky - Splétání barevKrosienky - Splétání barev

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
175121410
*
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace