Domů » Jarní kurz Krosienek

Jarní kurz Krosienek

Jarní krosienky v domě Na Lesích.

Přijměte pozvání na jarní jednodenní kurz krosienkování

v neděli 14.4.2024.ve Vráži u Berouna.

Mapku a popis cesty najdete na stránce kurzů zde.

Setkání je pro začátečníky, kteří mají chuť si tuto krásnou techniku vyzkoušet, i pro pokročilé, kteří už s krosienkami mají zkušenost a chtěli by se posunout dále. Kromě samotné techniky se zaměříme na to, co se s její pomocí můžeme naučit o sobě samých, dozvíte se něco o její historii, budeme splétat barvy i vytvářet vzory.


Materiál je zahrnut v ceně kurzu a všechny potřebné pomůcky jsou k dispozici. Přivezte si jen trpělivost a dobrou náladu.

Cena kurzu je 1200 Kč.

Kurz se bude konat při minimálním počtu pěti účastníků. Maximální počet je 12.

Protože je jen omezený počet míst, na kurz je třeba se předem přihlásit a účast potvrdit zaplacením zálohy.

Hlásit se můžete e-mailem nebo telefonicky zde.

Krosienky jsou nádhernou prastarou technikou, kterou můžete vytvořit vše od šperků přes oblečení až po pokrývky a houpací sítě. A díky tomu, že pracujeme pomocí prstů, které jsou v přímém kontaktu s materiálem, je to i technika meditační, kdy můžeme nechat plynout myšlenky a spočinout v opakujících se pohybech prstů, vnímání materiálu, nechat se překvapovat prolínáním barev, které nám vzniká pod rukama...

Těším se na Vás na společné setkání a pletení

Sylva

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
994118
*
J Fadrhonsová
moc hezké věci máte zdraví hlídací babička

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace