Domů » Akce » Dvě pozvánky - Krosienky na výstavě

Dvě pozvánky - Krosienky na výstavě

Mám pro vás hned dvě pozvánky na zajímavé akce.

První je výstava textilního umění v Galerii Scarabeus v Praze, kde jsou kromě dalších technik zastoupeny i krosienky ve tvorbě paní Ludmily Kaprasové.
Na malém prostoru tu můžete obdivovat práce čtrnácti výtvarníků, kteří pracují s různými textilními technikami. Výstava trvá do 19.6.2016 a určitě stojí za návštěvu.

A pro ty, kdo se na výsavu nemohou dostat osobně, alespoň malá foto ochutnávka...

 

Druhá pozvánka je na výstavu paní Drahomíry Jandové "Obrazy a tapiserie"

Výstava se koná v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského v Sokolově
(ulice Komenského 77). Výstava trvá do 8.6.2016.

Tady je odkaz na článek o výstavě, kde můžete vidět i fotografii krosienkované sítě s názvem Řeka, za níž paní Jandová získala i ocenění na výstavě v Buffalu: Drahomíra Jandová - Obrazy a tapiserie

 

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
27101215
*
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.

Vítejte na stránkách věnovaných starobylé textilní technice zvané krosienkování.

Moje cesta ke krosienkám

Jmenuji se Sylva Antony Čekalová. Mou profesí je restaurování kachlových kamen, ale textilním technikám se věnuji odmala, kdy mne moje praprateta učila plést a háčkovat. Před několika lety jsem se setkala s technikou krosienkování a tolik mne okouzlila, že ostatní textilní techniky již používám spíše v souvislosti s krosienkami a pro jejich doplnění. Mám ráda stará řemesla a přírodní materiály. Práce s hlínou, dřevem, vlnou nebo jinými přírodními vlákny, jichž se lidé dotýkali už před tisíci let, mi dává pocit harmonie a propojení s tvořivými lidmi prošlého času. Když se prsty noří do osnovy, jako by člověk proplétal vlákna myšlenek, spojoval nitky minulosti a přítomnosti.

Číst více >


Obsah těchto stránek je chráněn autorskými právy.

Podmínky použití a sdílení obsahu stránek naleznete dole na stránce v záložce Copyright. „Připínání“ mých krosienkovaných výrobků na Pinterest vítám.
Veškeré výrobky, které zhotovíte s pomocí mých online návodů nebo kurzů jsou zcela vaším vlastnictvím a mohou být jakkoli vystavovány nebo prodávány. Jakékoli odkazy na tyto stránky ocením a jsou velmi vítány!

Děkuji za návštěvu:)

Pokud byste rádi odebírali novinky, pošlete mi Vaši emailovou adresu.

en
cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace